• Mokyklos istorija

• Prieš daugiau nei šimtą metų (1905 m. gruodį) kun. Justinas Staugaitis Marijampolėje įsteigė „Žiburio“ švietimo draugiją. Draugijos tikslas buvo šviesti lietuvius lietuvybės ir katalikybės dvasia per lietuviškas mokyklas, knygynus, teatrus, koncertus. Ne mažiau svarbus „Žiburio“ tikslas buvo teikti lietuviams visokeriopą pagalbą, skatinti solidarumo ir bendruomeniškumo jausmą.

• Praėjus metams (1906-12-21) Seinuose įsisteigė „Žiburio“ draugijos skyrius. Jo pirmuoju pirmininku tapo Seinų kunigų seminarijos rektorius prelatas V. Blaževičius, o tikruoju dvasiniu vadovu- energingas visuomenininkas, Seinų „Šaltinio“ spaustuvės vienas iš steigėjų kun. J. Laukaitis. Netrukus Seinuose pradėjo veikti „Žiburio“ knygynas, choras ir šventadieninė mokykla. Nuosekliai vykdomas darbas davė rezultatą. „Žiburys“ sugebėjo suburti daug gabių ir gerai išsilavinusių žmonių. Jau 1908 m. rudenį buvo gautas leidimas Seinuose veikti lietuvių pradžios mokyklai, pirmajai Seinų apskrityje.

1918 m. sausį Seinuose pradėjo dirbti pirmoji „Žiburio“ gimnazijos klasė. Šiai gimnazijai iš pradžių vadovavo istorikas J. Totoraitis, vėliau kun. dr. M. Gustaitis. 1919-04-28 d. atidaryta „Žiburio“ draugijos mergaičių gimnazija. Iki 1919 m. rugsėjo 23 d., kai Seinus užėmė lenkų POW daliniai, berniukų ir mergaičių „Žiburio“ gimnazijose mokėsi 223 mokiniai, pradinėje Seinų lietuvių mokykloje - 75 mokiniai. Nuo 1919 m. rudens Seinų „Žiburio“ gimnazija (tokiu pat pavadinimu) darbą tęsė tremtyje- Lazdijuose, o Seinai liko be lietuviškos švietimo įstaigos. Lazdijuose "Žiburio" gimnaziją baigė taip pat žinomi mūsų krašto vėlesni mokyklų organizatoriai: J. Pajaujis, J. Stoskeliūnas, A. Valinčius.

• Po 85-erių metų, 2005 m. rugsėjo 1-ąją, Seinuose vėl pradėjo veikti lietuviška mokykla, kuriai suteiktas "Žiburio" vardas. Mokykla pastatyta Lietuvos lėšomis, tapo svarbiu šio krašto švietimo centru, tęsiančiu daugiau kaip prieš 100 metų veikusios "Žiburio" draugijos gimnazijos gražias tradicijas.